Áfa ellenőrzés jellemző módszerei

2019. október 28. 9:00

A Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesülete és a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szolgáltatási tagozata együttműködésében a „SZAKMAI MŰHELYMUNKA KÖNYVELŐKNEK” program sorozat következő kreditpontos előadásán, az általános forgalmi adó ellenőrzés jellemző módszereit ismerhetjük meg, Bonácz Zsolt adószakértő előadásban.

Jelentkezéseket 2019. október 24-e 11.00 óráig kérjük leadni.

2019. október 28. 9:00

• Mérlegképes könyvelők számára adózási téma 3 pont;
  • Adótanácsadók, adószakértők, okleveles adószakértők számára 2 pont;

• díjtalan az egyesületi tagdíjat megfizetett tagoknak, valamint díjtalan a GYMSMKIK tagjainak 1 fő/vállalkozás
  • bruttó 5.000 Ft/fő külsősöknek, valamint a tagdíjat meg nem fizetető tagoknak

Áfa ellenőrzés jellemző módszerei

Kreditpontos előadás rövid ismertető:

- bizonyítás leggyakoribb módszerei - belföldi jogsegély - szakértői meghallgatás -online adatszolgáltatásból, áfa bevallás összesítő nyilatkozatából származó adatok felhasználása - forgalomszámlálásra irányuló ellenőrzések - VIES-rendszerből kapott adatok és a belföldi adóalanyok által benyújtott adatok összevetése, adateltérések lehetséges következményei – számlák hitelességének vizsgálata

- konzultáció

Előadó: Bonácz Zsolt, adószakértő