Áfa tv. 2019. évi és a 2019 júliusában elfogadott 2020. évi változásia

2019. szeptember 16. 9:00

A Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesülete és a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szolgáltatási tagozata együttműködésében a „SZAKMAI MŰHELYMUNKA KÖNYVELŐKNEK” program sorozat következő kreditpontos előadásán, az áfa tv. 2019. évi, és  a júliusban elfogadott 2020. évi változásait ismerhetjük meg, Bonácz Zsolt adószakértő előadásban.

Jelentkezéseket 2019. szeptember 13-a 11.00 óráig kérjük leadni.

2019. szeptember 16. 9:00

• Mérlegképes könyvelők számára adózási téma 4 pont;
  • Adótanácsadók, adószakértők, okleveles adószakértők számára 5 pont;

• díjtalan az egyesületi tagdíjat megfizetett tagoknak, valamint díjtalan a GYMSMKIK tagjainak 1 fő/vállalkozás
  • bruttó 5.000 Ft/fő külsősöknek, valamint a tagdíjat meg nem fizetető tagoknak

A részvételi díjat előre kell megfizetni az Adótanácsadók Egyesülete MagNet Bank 16200010-10102172 számú számlájára, melyről utólag elektronikus számlát állítunk ki, és azt elektronikus úton küldjük meg.
Amennyiben felkeltettük érdeklődését, és korábban még nem vett részt rendezvényünkön, akkor az alábbi regisztrációs jelentkezési lapot kitöltve jelentkezhet a rendezvényre.

Áfa tv. 2019. évi és a 2019 júliusában elfogadott 2020. évi változásai

Kreditpontos előadás rövid ismertető:

- 2019-től: - egycélú – többcélú utalványok áfa rendszere; távolról nyújtható szolgáltatások teljesítés helye; Áfa tv. 58. §. vonatkozó ügyletek, személygépkocsi bérbeadását terhelő áfa levonására vonatkozó szabályok; ingatlan értékesítés 2019. december 31-ig és azt követően;  egyéb 2019. évi változások

- 2020-tól: - vevői készletre vonatkozó szabályok változásai (értékesítő és beszerző vonatkozásában); láncértékesítésnél a közbenső vevő adójogi minőségének megítélése (minősítés szempontjainak tárgyalása); közösségen belüli termékértékesítés feltételeinek változása (érvényes közösségi adószám megléte, összes nyilatkozatban történő elszámolás);adóalap utólagos csökkenése behajthatatlan követelésnél; harmadik országba értékesített termék kivitelének igazolása; importot terhelő áfa levonásának tárgyi feltétele; termékimporthoz kapcsolódó szolgáltatás adómentessége; kérelem áfa visszatérítésére (jogalap, eljárási rend);  jogutódlással történő megszűnés esetkörének bővülése; kereskedelmi szálláshely-szolgáltatást terhelő áfa mértékének csökkenése

- konzultáció

Előadó: Bonácz Zsolt, adószakértő

Áfa tv. 2019. évi és a 2019 júliusában elfogadott 2020. évi változásai-jegyzet

Áfa törvény 2019-2020 évi változásai, és az ellenőrzés módszerei

Bonácz Zsolt adószakértő az általános forgalmi adó 2019. évi változásait, és a júliusban elfogadott 2020. évi áfa tövény módosításokat ismerteti. Az adónem ellenőrzése kapcsán a bizonyítás leggyakoribb módszereit, a döntés során figyelembe vehető bizonyítékok körét, valamint a számlák hitelességének vizsgálatát mutatja be.