Áfa tv. 2019. évi és a 2019 júliusában elfogadott 2020. évi változásia

2019. szeptember 16. 9:00

A Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesülete és a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szolgáltatási tagozata együttműködésében a „SZAKMAI MŰHELYMUNKA KÖNYVELŐKNEK” program sorozat következő kreditpontos előadásán, az áfa tv. 2019. évi, és  a júliusban elfogadott 2020. évi változásait ismerhetjük meg, Bonácz Zsolt adószakértő előadásban.

Jelentkezéseket 2019. szeptember 13-a 11.00 óráig kérjük leadni.

2019. szeptember 16. 9:00

• Mérlegképes könyvelők számára adózási téma 4 pont;
  • Adótanácsadók, adószakértők, okleveles adószakértők számára 5 pont;

• díjtalan az egyesületi tagdíjat megfizetett tagoknak, valamint díjtalan a GYMSMKIK tagjainak 1 fő/vállalkozás
  • bruttó 5.000 Ft/fő külsősöknek, valamint a tagdíjat meg nem fizetető tagoknak

Áfa tv. 2019. évi és a 2019 júliusában elfogadott 2020. évi változásai

Kreditpontos előadás rövid ismertető:

- 2019-től: - egycélú – többcélú utalványok áfa rendszere; távolról nyújtható szolgáltatások teljesítés helye; Áfa tv. 58. §. vonatkozó ügyletek, személygépkocsi bérbeadását terhelő áfa levonására vonatkozó szabályok; ingatlan értékesítés 2019. december 31-ig és azt követően;  egyéb 2019. évi változások

- 2020-tól: - vevői készletre vonatkozó szabályok változásai (értékesítő és beszerző vonatkozásában); láncértékesítésnél a közbenső vevő adójogi minőségének megítélése (minősítés szempontjainak tárgyalása); közösségen belüli termékértékesítés feltételeinek változása (érvényes közösségi adószám megléte, összes nyilatkozatban történő elszámolás);adóalap utólagos csökkenése behajthatatlan követelésnél; harmadik országba értékesített termék kivitelének igazolása; importot terhelő áfa levonásának tárgyi feltétele; termékimporthoz kapcsolódó szolgáltatás adómentessége; kérelem áfa visszatérítésére (jogalap, eljárási rend);  jogutódlással történő megszűnés esetkörének bővülése; kereskedelmi szálláshely-szolgáltatást terhelő áfa mértékének csökkenése

- konzultáció

Előadó: Bonácz Zsolt, adószakértő